Humana bananowa – skład, zalety i opinie

Człowiek dorasta do 25 roku życia. Najdynamiczniejszy okres rozwoju przypada oczywiście na najwcześniejsze lata. Czy tego chcemy, czy nie, do diety dziecka musimy wprowadzać stopniowe zmiany, aby przystosować jego organizm do bardziej złożonych pokarmów. Jednym z najpopularniejszych sposobów na urozmaicenie diety niemowlęcia są kaszki. W rankingach króluje kilka marek tego produktu – jedną z nich jest humana bananowa – którą właśnie dziś się zajmiemy.

Humana bananowa – wartości odżywcze, skład i zalety

Humana bananowa to kaszka, która produkowana jest ze składników pochodzących z upraw ekologicznych. Jest to więc produkt przyjazny dla środowiska. Będzie stanowił doskonałą alternatywę dla mlek dla dzieci dorastających.

Co wyróżnia kaszkę Humana o smaku bananowym? Jest to oczywiście skład, który oparty jest o pełnowartościowe zboża. Znajdziemy tutaj aż 5 różnych zbóż, co sprawia, że dostarczany pokarm jest bardzo zróżnicowany, zapewniając tym samym prawidłową reakcję jelit.

Producent z dbałością o detale postanowił do kaszki dodać coś od siebie. Mianowicie chodzi o komplet witamin i minerałów, które mają istotny wpływ na odporność oraz rozwój organizmu. Nie zabrakło tutaj cynku, magnezu, wapnia, fosforu, witaminy C, A, tokoferoli w optymalnej kombinacji czy witamin z grupy B (włącznie z B12).

Obecne są także kwasy tłuszczowe – zarówno omega-6, jak i omega-3 – w zbilansowanych proporcjach. Możemy mieć pewność, że z bananową kaszką humana dziecku nie zabraknie niezbędnych składników odżywczych.

Ile kosztuje humana bananowa? Jakie ma opinie w Internecie?

Najczęściej oferowane są opakowania o gramaturze 200g, z których przygotujemy od 3 – 6 porcji w zależności od etapu rozwoju dziecka. Wielkość porcji będzie zależna od apetytu, a także wieku dziecka. Kaszkę humana bananową można podawać 1 – 2 razy dziennie. Nie zaleca się częściej ze względu na dużą gęstość odżywczą.

Sama cena humany bananowej różni się. W cenie promocyjnej jedno opakowanie możemy nabyć w cenie nawet 8 zł. Standardowo będzie ona jednak oscylować w granicach 10 – 11 zł.

Gdzie ją zakupić? Będąc w sklepie przy okazji możemy zakupić dowolną ilość produktu. Jeśli chcemy zrobić większe zakupy i tym samym zaoszczędzić czas to świetnym rozwiązaniem będą zakupy przez internet.

W kwestii opinii rodzice najczęściej piszą o dobrym smaku, adekwatnej konsystencji oraz wygodzie przygotowania. Kaszka jest już z mlekiem, dlatego nie musimy poświęcać dużo uwagi, aby przygotować posiłek.

Food obraz autorstwa master1305 - www.freepik.com