Humana bananowa: wybierz smaczną i zdrową kaszkę

Kaszki dla dzieci to produkty żywieniowe, które mają przyzwyczaić małe pociechy do pełnoprawnych jadłospisów. Niosą ze sobą wiele prozdrowotnych korzyści, dostarczając przy tym niezbędnych składników, witamin i minerałów. W odpowiedzialnym odżywianiu pomoże nam kaszka humana bananowa stworzona na bazie 5 zbóż.

Humana bananowa – dla dzieci pomiędzy 6 a 12 miesiącem życia

Kaszka humana bananowa jest produktem, który możemy zacząć podawać dziecku już po pierwszych sześciu miesiącach życia. Warto to zrobić, aby przyzwyczajać młody organizm do stopniowych zmian w diecie i nie stawiać wyłącznie na mleko. To skuteczny sposób na wzbogacenie jadłospisu o istotne mikro oraz makroelementy: węglowodany, białka i kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6. Możemy liczyć na spełnienie pełnego zapotrzebowania na minerały takie jak wapń, potas, magnez, fosfor i żelazo. Poza pierwiastkami, znalazły się witaminy z grupy B, C, A i E.

Humana bananowa na 100 gramów dostarcza 404 kilokalorie. To adekwatna ilość biorąc pod uwagę niewygórowane potrzeby małych dzieci. Zaletą kaszki jest jej wygoda – nie musimy martwić się o dodatkowe mleko czy walory smakowe – producent dodał je na etapie produkcji.

Czy humana bananowa jest dla każdego dziecka?

Każdy produkt żywieniowy, z którym dziecko ma styczność po raz pierwszy, powinien być podawany powoli. Chcemy zapobiec wystąpieniu reakcji alergicznej czy nietolerancji pokarmowej. Warto przed zakupem produktu udać się do lekarza na badania i potwierdzić stan zdrowia malucha. W produkcie znajduje się laktoza, gluten, a także lecytyna sojowa.

Przygotowanie kaszki humana bananowa

Przygotowanie opisanego produktu jest proste i intuicyjne. Aby jednak zapobiec czynnikom chorobotwórczym, musimy zadbać o prawidłowe zasady higieny.

Zatem kaszkę trzymamy cały czas w oryginalnym opakowaniu, gotujemy tak jak opisane na opakowaniu, a dziecko cały czas w trakcie karmienia pilnujemy. Pamiętajmy, aby naczynie, w którym podamy kaszkę było wyparzone na bieżąco.

Cena kaszki humana bananowa – czy jest warta swojej ceny?

Cena kaszki bananowej humana mieści się w granicach 8 – 10 zł. Jej zakupu możemy dokonać w sklepach internetowych, a także stacjonarnie, jeśli mamy taką chęć i czas. W jednej paczce mieści się 200g suchego produktu, który średnio wystarcza na 5 porcji.

Opinie humana bananowe ma zadowalające. Klienci mówią, że jest sycąca, smakuje dzieciom i dobrze się trawi. Dodatkowe pochwały zyskuje za szybkość przygotowania – jest gotowa w około 5 minut.

Food obraz autorstwa master1305 - www.freepik.com