5 porad młodych mam na dobry sen niemowlaka!

 • Maluchy mają czasami problemy z zasypianiem. Wtedy rodzice dwoją się i troją aby uśpić zmęczonego niemowlaka. Noszenie, kołysanie i śpiewanie kołysanek to standardowe sposoby na usypianie dzieci. Pamiętajmy także, że nakarmione dziecko śpi lepiej! Dobrą propozycją na kolację dzidziusia jest Humana bananowa, która zawiera pełne ziarna zbóż i jest przeznaczona do karmienia na dobranoc. Jeśli to jednak nie pomaga – co zrobić aby zwiększyć szanse swojego niemowlaka na dobry i spokojny sen? Jak szybko utulić małe i większe dziecko? Oto kilka niestandardowych  rad młodych mam:

  Suszarka do włosów / Odkurzacz

  Dźwięk suszarki do włosów w wielu przypadkach działa usypiająco i kojąco. Podobnie sprawa ma się z odkurzaczem, wydającym regularne i usypiające dźwięki. Podcza działania tych sprzętów usypiają nie tylko niemowlęta, ale także ich rodzice oraz pies! Suszarka jest jedną z najczęściej wymienianych propozycji jeśli chodzi i dźwięki uspokajające i kojące małe dzieci!

  Spojrzenie w oczy rodzica

  Długie wpatrywanie się w oczy rodzica może sprawić, że dziecko nabierze pewności i poczucia bezpieczeństwa. Widząc, że rodzic jest blisko i nie ma zamiaru nigdzie się wybierać – nie pozostaje nic innego jak tylko zamknąć oczka i bezpiecznie zasnąć!

  Czytanie ulubionej bajki

  Tą metodę można stosować od najmłodszych lat dziecka. Czytanie i głos rodzica pozwalają poczuć się bezpiecznie,a jeśli historia jest dodatkowo interesująca – dziecko wpada w coś na rodzaj transu i bezpiecznie zasypia. Ta metoda może być także okazją do pogłębienia wzajemnej więzi, a spokojny głos rodzica, który w ciągu dnia mógł być trochę bardziej intensywny – zapewni relaks i poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że dzień się zakończył, a wszystkie problemy wraz z nim!

  Kolorowa lampka w pokoju

  Jeśli nasz maluch dopiero przyzwyczaja się do samodzielnego zasypiania, warto pozostawić na noc mała i kolorową lampkę, która zwiększy poczucie bezpieczeństwa i dzięki temu przyspiesza zasypianie. Lampka może być niebieska lub żółta. Ciekawym pomysłem są także mini projektory gwiazd, które sprawiają, że pokoju nabiera wyglądu niczym planatarium. Lampka pozwoli poczuć się bezpieczniej także kiedy maluch przebudzi się w nocy.

  Muzyka i flanelowa pieluszka


  Taka kombinacja jest często stosowana. Cichy dźwięk uspokajającej melodii lub kołysanki oraz miękka jak puszek pieluszka położona blisko ciała i twarzy to zestaw, który uśpi każdego niemowlaka. Aby sen był jeszcze lepszy i szybszy – warto pamiętać o relaksującej kąpieli, oliwce oraz wieczornej przekąsce. Sposoby na sen malucha warto testować indywidualnie i zobaczyć co przypadnie do gustu naszej pociesze!

  Food obraz autorstwa master1305 - www.freepik.com